Şok-Travma

Tarih : 14-15-16 Temmuz Cuma- Cumartesi – Pazar 10:00 – 18:00
Yer: Istanbul Retreat  Beykoz/İstanbul
Ücret : 220 Euro + kdv

BODYNAMIC - ŞOK / TRAVMA

Michael Rupp ile bir Bodynamic çalışması
“ŞOK – TRAVMA” 

Bu 3 günlük atölye, Bodynamic’in Şok/travma ile eşsiz çalışma biçimine bir giriş atölyesidir. Bu beden odaklı yaklaşım, krizlerde ve iç savaş dönemlerinde deneyimlenen travmayı iyileştirme yolundaki onlarca yıllık çabanın sonucudur. Örneğin eski Yugoslavya’da, Lübnan’daki travmalar. (bunların yanı sıra özel muayenehanelerde ve farklı eğitim yöntemlerinde de kullanılmıştır)

Bodynamic, bedeni temel olan aynı zamanda bedeni kaynak olarak kullanmaya dayanan , güvenli yer güvenli insanlar ve yoğun deneyimler gibi kavramları kullanmaya odaklanan çok boyutlu bir yöntemdir.

Travmanın doğasına (ve semptomlarına) kısa bir giriş yapıp ve farklı travma biçimlerine genel bir bakış atacağız. örneğin. S/T, gelişimsel travma, bağlanma travması vb. (Unutulmamalıdır ki farklı travmalar farklı tedavi yöntemi gerektirir)

Oradan da bedeni nasıl güçlendirip harekete geçirebileceğimize bakacağız.

Buradadaki amaç, travmayı bizi sınırlayabilen – ve hatta PTSD’ye, hastalığa vb. dönüşebilen- ya da bizi  esnek hale getirip ve kendimizi ve becerilerimizi anlamamıza ve travma sonrasında büyümeye yol açabilen tekil, yaşamı değiştiren bir olay olarak anlamaktır.

Bu seminer, teorik sunum ile pratik, kişisel deneyimin bir karışımı olarak tasarlanmıştır ve hem profesyonellere hem de ilgili meslekten olmayan kişilere açıktır.