Sevgi Okulu

Devani Dilek ile

SEVGİ OKULU

Aile Dizimi

Learning Love

Travma İyileşme

Sevgi Okulu; Learning Love Temelli, Travma Duyarlı Bir Aile Dizimi Eğitimidir.

Devani Dilek’in şefkatli alanı ve engin deneyimiyle;
Kendi öz gerçeğimizden sevgi ve şefkat ile hareket edebilmek…
Kendimiz, sevdiklerimiz ve yaratıcılığımızla derin, doyumlu bağlantılar kurabilmek..
İnsanlarla çalışırken daha donanımlı bir yerden çalışabilmek…
Sinir sistemimizin direnç ve kapsama kapasitesini arttırabilmek…
üzere çıkılan bir yolculuk…

Bütüncül Bir Eğitim Programı

Aile Dizimi

Aile Dizimi tüm temel teorileri, yönteme dair derinleşme, Aile Dizimi pratikleri, köklerden gelen sevgiye açılma, İşlevsiz, kör sevgi bağlarını fark etmek, Farkındalıklı sevgiye, akışa dönüştürebilmek, Aile Dizimi’ni destekleyici seremoniler.

İlişkiler

İlişkileri derin anlamak için teori ve pratikler, Yakın ilişkilerimizde kendimizi daha derin açabilmek, Uzun ve sağlıklı ilişkiler kurabilme kapasitemizi arttıracak çalışmalar.

Learning Love

Değer, Utanç, İzolasyon, Korku, Acı, Yas, Terk Edilme gibi kişisel yaralarımızı fark etmek, Kendimizi sarmayı, ihtiyaçlarımıza sarılmayı ve sınır koyabilmeyi öğrenmek.

Travma İyileşme

Bedenle ve an’la bağ kurma kapasitemizi arttırmak, Sinir sistemizi güçlendirmek, Kendimizi sevme ve kendimize olduğumuz halimizle şefkatli olma kapasitemizi geliştirmek.

Sevgi Okulu Nedir

Sevgi Okulu Devani Dilek’in 35 yıllık kendi kişisel dönüşüm yolculuğunda, farklı ekollerdeki uluslararası eğitmenlerden aldığı eğitimler ve onlarla ortak yaptığı derin ve uzun çalışmalarla harmanladığı bir programdır.

8 ay süresince; yüz yüze 5 farklı modül ve bu modüller arasında programı destekleyip, geliştirecek online buluşmalardan oluşmaktadır.

Eğitimin sonunda Ağustos ayında yapılacak 6 günlük inzivaya seçmeli olarak katılabilirsiniz.

Yeni başlayan, uzun süredir eğitimler alan, insanlarla çalışan ya da çalışma yolunda olan herkes bu eğitime katılabilir ve derin bir şekilde yararlanabilir.

8 aylık eğitimi ve inzivayı tamamlayan herkese üniversite onaylı sertifika verilecektir.

Bireysel deneyimden geçmeniz derin bir dönüşüm için çok önemli olduğundan, tüm modüllere bizzat katılmanız gerekmektedir.

Kaçırdığınız 1 veya 2 modüle Zoom üzerinden online katılabilirsiniz. Yardımcı eğitmen ve asistan arkadaşlarımız, tamamlanmanız için sizi destekleyecektir. Ayrıca, sonraki Sevgi Okulu döneminde aynı modüle katılım hakkınız olacaktır.

Online dersler kayıt edilecektir. Bu kayıtlara ve size verilecek diğer tüm zenginleştirici kaynak ve dökümanlara 1 yıl boyunca istediğiniz zaman kolayca ulaşabileceksiniz.

3-8 Ağustos’ta İstanbul veya Bodrum’da yapılacak

Kendi eğitim dönemi arkadaşlarınızla inziva yapmanızı tüm kalbimizle öneririz ancak bu mümkün değil ise sonraki 3 yıl boyunca yapılacak inzivalara katılım hakkınız olacaktır.

Eğitim ve Buluşma Tarihleri

2 Kasım

Sevgi Okulu yeni dönem online buluşması

3-5 Kasım

Sevgi Okulu 1.Modül (Yüz yüze)

1-3 Aralık

Sevgi Okulu 2.Modül (Yüz yüze)

5-7 Ocak

Sevgi Okulu 3.Modül (Yüz yüze)

5-7 Nisan

Sevgi Okulu 4.Modül (Yüz yüze)

7-10 Haziran

Sevgi Okulu 5.Modül (Yüz yüze)

3-8 Ağustos

Sevgi Okulu inziva (seçmeli)

228 Saat

168 saat yüz yüze + 60 saat online çalışma

Devani Dilek’ten Eğitimin Süresine Dair Not

Sevgi Okulu’nu tasarlarken, 8 aylık bir sürece programlanmasına sebep olan etkenleri sizlerle paylaşmak istiyorum;

Kişisel dönüşüm yolculuğunda; bir kaç günlük yoğun çalışmaların ardından, bedenimiz ve ruhumuz hala prosesten geçerken yalnız ve desteksiz kalmamak çok önemli. İçinde bulunduğumuz prosesin, online buluşmalardaki meditasyon, somatik egzersizler vb. desteklenmesi dönüşüm için çok destekleyici ve güçlendirici.

Kendi gerçeğini arayan yol arkadaşlarımızla el ele olduğumuzu, yalnız olmadığımızı hissetmek ve bu anlamda da güven ortamına ulaşmak, uzun süreli programlarda daha mümkün oluyor. Kurduğumuz bu derin bağlar ve birliktelik, ruhumuzun özlediği kabile ihtiyacını da karşılamaktadır.

8 aya yayılarak birbiri üzerine gelişimsel olarak yapılandırılmış her modül, kendi içinde bağımsız bir eğitim olduğu gibi aynı zamanda sizi bir sonraki eğitim modülüne hazırlayacağından daha derin bir dönüşüm oluşturacaktır.

Buluşma dileğim ve sevgilerimle…

Sevgi Okuluna Katılmalı mıyım?

 • Yaşamınızda sevgi, yaratıcılık, yaşam enerjisi gibi konularda daha yüksek potansiyelinize erişmek istiyorsanız,
 • İnsanlarla zaten çalışıyor ve aile dizimi ya da bu eğitimin katacağı gücü de harmanlamak istiyorsanız,
 • Kendi öz gerçeğinizi yaşamakla ilgili özleminiz varsa,
 • Daha derin, daha doyumlu, daha siz olduğunuz ilişkilere ve arkadaşlıklara özlem duyuyorsanız,
 • Atölyelere, eğitimlere gidiyorum, bir şeyler değişmeye başlar gibi oluyor ama sonra yalnız ve desteksiz kalıyorum, ilerleyemediğimi hissediyorum diyorsanız,
 • Aile Dizimi eğitimleri aldınız ama uygulamakta zorlanıyorsanız, danışanınızı daha iyi anlamaya ve kendinizi daha sağlam bir zemine taşımaya ihtiyaç duyuyorsanız,
 • Yaşamınızda bireysel olarak derin bir dönüşüme ihtiyaç duyuyorsanız,
 • Kendinizi sevmeye, yaşamda daha kolay ve sevgiyle akmaya ihtiyaç duyduğunuzu hissediyorsanız,

SİZİNLE SEVGİYLE, BURADA BULUŞMAYI BEKLİYORUZ!
Sevgi Okulu Ekip

Program Uygulamlarında Neler Olacak?

Program teorilerin ötesinde bireysel deneyim ve “içeriden gelen kalıcı öğrenme”, yani kişinin dışarıdan gelen bilgi ile değil, kendi derininden bir anlayış geliştirebilmesi, tüm hücreleriyle deneyimleyerek öğrenebilmesi için tasarlanmıştır.

Devani Dilek grubun dinamiğine ve ihtiyaçlarına göre farklı yöntemler ve çalışmaları programa dahil ediyor.

Teorik anlatım, pratikler, egzersizler

Aile Dizimi açılımları, seremoniler

Geştalt

Somatik & biyoenerjetik egzersizler

İçsel tefekkürler

Rehberli meditasyonlar

Destek ve paylaşım çemberleri

Ortak meditasyon maratonları

Hareketli meditasyonlar

Okuma kulübü

Dans, nefes

Geçen yılın Sevgi Okulu öğrencileri ne dediler?

5/5

Ücret

Sevgi Okuluna nakit veya taksitli ödeme yöntemiyle kayıt olabilirsiniz.

Eğer ihtiyaç duyarsanız burs kontenjanımızla ilgili bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin

Peşin

TL 35
000
+kdv
 • 35.000 TL + kdv peşin ücreti
 • İnziva ücreti dahil değildir.

Taksitle

250 aylık * 5 ay
 • 5 taksit - aylık 250 Euro
 • 5 ay boyunca her ay 250 Euro veya TL karşılığı

Devani Dilek ile Sevgi Okulu

”SEVGİ DÜNYADAKİ EN BÜYÜK İYİLEŞTİRİCİ GÜÇTÜR! HİÇBİR ŞEY ONDAN DAHA DERİN DEĞİLDİR. SADECE BEDENİ DEĞİL, SADECE ZİHNİ DEĞİL, RUHU DA İYİLEŞTİRİR… EĞER BİR KİŞİ TAM SEVEBİLSE, BÜTÜN YARALAR KAYBOLUR, O KİŞİ TAM OLUR… ”

OSHO

Devani Dilek Yıldız Işık

Devani bir sannyasin ismi ve Sannyas hayatın gerçeğini, kendi özünü bulmak için çıkılan içsel yolculuk demek. Devani kendi gerçeğini bulmaya ve kendi yaralarını sarmaya tutkuyla bağlı ve çok uzun yıllardır yolda olan bir yolcu. Daha farkındalıklı, daha sevgi ve şefkat olan bir yeri tutkuyla arayan ve deneyimleyen ve paylaştıkça daha çok öğrenen bir yolcudur…

Aile Diziminin geliştiricisi psikoterapist Bert Hellinger’in öğrencisi olma şansına sahip olmuş, kendisinden uzun dönemli, yıllar süren eğitimler, süpervizyonlar almıştır.

Uluslararası Alman terapist Svagito Liebermeister ile çalıştığı 21 yılın, ilk 8 yılını Türkiye’deki her şeyini bırakarak, dünyanın farklı ülkelerinde Svagito’ya yoldaşlık yapmış ve onun Aile Dizimi, Danışmanlığın Zen Yolu vb eğitimlerinde (sırasıyla asistan, baş asistan ve ortak eğitmen olarak) 200′ e yakın eğitim, workshop ve süpervizyonda birlikte bulunmuştur. 10 yılı aşkın süredir Aile Dizimi Uzmanlığı ve İnsanlarla Çalışmak vb. eğitim programlarında Svagito ile ortak eğitmenidir.

Learning Love Enstitüsü’nün Türkiye’deki sertifikalı tek eğitmenidir ve 15 yılı aşkın süredir onların yurt dışı eğitimlerinde terapist eğitmen olarak çalışmaktadır ( www.learningloveinstitute.com)

Dr. Peter Levine’ın, 3 yıllık Somatic Experience Practitioner (Travma terapisi konusunda) eğitimini Almanya’da tamamlamıştır.

Devani, Türkiye’de bir anaokulu kurmuş ve 21 yıl boyunca orada öğretmen eğitimleri ve Anne- Baba Okulları düzenlemiştir. Bu anaokulu Finlandiya Eğitim Bakanlığı tarafından dünyanın en iyi eğitim uygulaması alanında ilk 3’e seçilmiştir.

İtalya’da 3 yıl boyunca Biyoenerjetik Analiz eğitiminden geçmiştir. Bu yöntem Psikanalist Wihelm Reich ve Pskiyatrist Alexandr Lowen’in insan psikolojisine bedensel yaklaşım olarak özetlenebilecek çalışmalarına dayanır.

Stephan Hausner, Gunthard Weber, Franz Ruppert ve bunun gibi pek çok farklı uluslararası aile dizimi uygulayıcılarının eğitim ve seminerlerini tamamlamıştır. Shavasti ve Rumen Yankulov gibi meslektaşlarının Türkiye’deki eğitim ve organizasyonlarını desteklemiş ve böylece farklı vizyonlarla zenginleşmiştir.

Aile Dizimi Eğitimi ve Svagito’yla birlikte verdiği uzmanlık programları dışında, süpervizyonlar ve çeşitli alanlarda (aile dizimi, sınır koyabilmek, utanç, annem ve ben, ilişkiler vb) inziva ve kamplara liderlik etmektedir…

Sevgi Okulu 35 yılı aşkın kişisel dönüşüm yolculuğunun açan Lotus’u gibidir… Tüm deneyim ve eğitimlerinin bütüncül yaklaşımı ile hazırlanmıştır.

Devani için tüm yöntemlerin ötesinde şefkatli, farkındalıklı ve güvenli bir alan önceliklidir. 1998’den beri insanlarla çalışan Devani, 2008 yılında Türkiye’de ‘Meditasyona Davet’ hareketini başlatmıştır.