Şok – Travma Eğitimi

Şok Travma Eğitimi

BODYNAMIC’İN ŞOK TRAVMA TERAPİSİ EĞİTİMİ – ŞOK TRAVMA VE PTSD İLE BAŞA ÇIKMA

6 Modül – Her modül 5 gün – günde 6 saat – Toplam 360 saat
Başlangıç tarihi : 3 Temmuz 2024
Erken ödeme son kayıt tarihi : 10 Nisan 2024

Tamamen beden odaklı psikoloji ekolunun bakış açısına dayanan bu eğitim, şok travmasının anlaşılması, tedavisi sırasında yeni kaynaklar oluşturulması konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler ve profesyonel terapistler için sunulmaktadır.

Şok travma eğitimi, Bodynamic sistemindeki diğer sürekli eğitimlerden ayrı olarak gerçekleştirilebilir veya daha uzun bir Bodynamic eğitiminin bir parçası olabilir.

Hedef kitle, mesleklerinde şok ve yüksek stresle uğraşmak zorunda olan ve bu nedenle bu durumları anlamak ve ustalaşmayı öğrenmek isteyen kişilerdir.

Eğitim, ilk etapta Şok travmasının ne olduğuna dair derin bir teorik bir anlayış getirecek, sonrasında ise şokun etkisi altındaki insanların yaşadıkları deneyimlerden sonra elde etmeleri gereken kaynaklara dair hassas bedensel, duygusal ve bilişsel egzersizler aktaracaktır.

Yaklaşımımız kaynak yaratma üzerine odaklıdır – ciddi Travma konusuna, varlığımız tehdit edildiğinde insanlarda tetiklenen güçlü kaynaklara odaklanarak yaklaşıyoruz. Şok travmasını, yaşam kalitesini ve derin kaynaklara erişimi artıracak şekilde iyileştirmeye çalışıyoruz. Eğitimde aktarılan bu tutum ve buna bağlı yöntemlerdir.

 

Eğitim, teori ve bilginin yayılmasının yanı sıra müdahale teknikleri eğitimini de içermektedir.

Aşağıdaki konular sunulacaktır:

  • Şok reaksiyonlarında değişen bilinç seviyeleri, zirve noktaları (zirve deneyimleri) ve şok deneyimleri arasındaki ilişkiler
    Şok travmasına kaynak odaklı yaklaşma eğitimi.
  • Şok travması ile gelişim travmalarının farkları ve  örtüştüğü noktalar
  • Karakter ifadeleri ve şok tepkileri arasındaki etkileşim.
  • Bedensel başa çıkma stratejileri, beden hissi ve bir kişinin şok durumlarında uygun tepki verme yeteneğinin nasıl artırılacağı.
  • Şok travmasının işlenmesindeki aşamalar ve farklı aşamalarda kullanılabilecek araçlar: Acil yardımlar daha uzun vadeli kriz durumlarında destek, uzun vadeli TSSB tepkilerini hafifletme konusunda destek.
  • Travmatik bilinç durumunda alınan “kararların” değiştirilmesi, yani “yeni kararların” oluşturulması.
  • Suçluluk ve affetmenin yanı sıra şok travması ile ilişkili ritüeller.
  • Şok travması ile çalışmada aktarım / karşı aktarım – “ikincil travmatizasyon”, “stres travmatizasyonu” ve travma mağduru ile özdeşleşme konuları

 

Şok travma çalışmasına bedeni çok somut fiziksel yollarla dahil ediyoruz:

Danışan, kendi bedenindeki otomatik hareketleri algılayabilmesi ve hareketlerde aktive olan kasları hissedebilmesi üzere eğitilir.

Danışan, bu hassas beden hissini, şok reaksiyonlarına girmek zorunda kalmadan veya eski şok deneyimlerini aktive etmeden yüksek stres seviyelerine uyum sağlayabilmek için bir araç olarak kullanma konusunda eğitilir.

Çalışma sırasında, danışanın şok travmasının kaslarda ve bağ dokusunda bıraktığı vücut kilitlenme hissinin gevşetmesine yardımcı

Eğitim, 6 modülden oluşmaktadır. Her modül 5 gün – günde 6 saat. Ilk 3×5 günü katılımcılar kendi travmatik süreçlerine odaklanacak ikinci 3×5 gün ise profesyonel tedavi çalışmalarını kapsayacaktır.

Modül 1 : 3-7 Temmuz  Mar Barroso
Modül 2 : 2-6 Ekim  Mar Barroso
Modül 3 : 27 Kasım – 1 Aralık  Micheal Rupp
Modül 4 : 15-19 Ocak 2025 Micheal Rupp
Modül 5 : 4-9 Mart 2025 Ditte Marcher
Modül 6 : 28 Mayıs – 1 Haziran 2025 Ditte Marcher

Şok-Travma Eğitimi yoğun travma çalışması pratikleri içerdiğinden inziva merkezinde konaklamalı olarak yapılması önerilen bir eğitimdir. Bu nedenle konaklama bedeli minimumda tutulmuştur. Özel durumlarından dolayı dileyenler konaklamasız olarakta katılabilirler.

10 Nisan’a kadar erken kayıt indimli ücretler
  
Peşin ÖdemeModül Ücreti(Euro)Toplam Ücret
Konaklamasız650 Euro + kdv3900 Euro + kdv

Konaklamalı

750 Euro + kdv
4500 Euro + kdv
   
Taksitli Ödeme (6 taksit)  
Konaklamasız750 Euro + kdv4500 Euro + kdv
Konaklamalı850 Euro + kdv5100 Euro + kdv
   
11 Nisan’dan itibaren ücretler
  
Peşin ÖdemeModül Ücreti(Euro)Toplam Ücret
Konaklamasız750 Euro + kdv4500 Euro + kdv
Konaklamalı850 Euro + kdv
5100 Euro + kdv
   
Taksitli Ödeme  
Konaklamasız850 Euro + kdv5100 Euro + kdv
Konaklamalı950 Euro + kdv5700 Euro + kdv

Erken kayıt indiriminden faydalanmak için lütfen aşağıdaki formu doldurun