Bedenlenmiş Kalbin Gücü

Tarih : 8-9-10 Mart Cuma – Cumartesi – Pazar 
Saat : 10:00 – 18:00
Yer : Istanbul Healing Academy – Cihangir
Ücret : 240 Euro + kdv
Katılım için aşağıdaki formu doldurup ödemeyi yapabilirsiniz.

Michael Rupp ile Bedenlenmiş Kalbin Gücü

Birçok kültürde ve dilde “güçlü bir kalp” cesaret demektir, örneğin güç veya cesaret gösterisi gerektiren bir şeyi yapmak için “yürekli olmak” deriz. Bizim anladığımız şekilde ise;  duygularımızla birlikte olma kabul ve kontrol edebilme ve onları açıkça gösterip ifade edebilme kapasitemizi ifade eder.

Hissettiğimiz duygular, başkalarıyla derin, özgün ve anlamlı bir şekilde ilişki kurma ve temas kurma kapasitemizi de belirleyecektir. Eğer “gönlümüz yoksa”, o zaman yaşadığımız deneyimler bize gerçekten dokunmaz. Bu aynı zamanda kalplerimizi çok fazla kapattığımızda ve koruduğumuzda, tam olarak temasa da gecemeyiz. Temas daha yüzeysel kalacak ve bizi gerçek, duygusal ya da kalıcı bir şekilde tatmin etmeyecektir. Bu durum en çok aşk ilişkilerinde belirginleşir. 

Kalp varlığımız ve duygusal kapasitemiz büyük ölçüde fiziksel kalp alanımıza, yani göğsümüze ve göğsümüzün etrafındaki tüm kaslara ve sırtımıza bağlıdır. Ve ayrıca nefes alma şeklimize de. Bu kaslar öncelikle gergin ve kilitli ise, kalp alanımızın kapanmasına neden olur ve kısıtlı nefes, duyguların ve sevginin doğal akışına izin vermez. Aşırı uçlarda bu durum sert ve aşılmaz bir zırh gibi kalbimizi tamamen kapatabilir. Bu durumda dünya daha soğuk bir yer haline gelir.

Genellikle romantik filmlerde görülen diğer uç ise özel bir kişiye “kalbini vermek” tir.  Bu durumda ise, kalp fiziksel olarak muhafaza edilmemiş, yeterince somutlaştırılmamıştır. Kalp alanımız çok açıktır (kalp alanımızın etrafındaki kap kasları çok gevşektir) ve birini sevmeye başladığımızda kalbimizi ona kaptırıyormuşuz gibi hissederiz. Bu durumda, insanlar tipik olarak pelvisi geriye çekerek ve “merkezde olabilme” duygusunu kaybetmeye başlarlar. 

Kalbimizden vermek yerine, zayıf, bağımlı ve romantik ( hissederiz. 

Bu atölye çalışmasında, gruptaki diğer insanlarla temas halindeyken duygularımızı yönetmeyi (kabul etmeyi ve uygun şekilde ifade edebilmeyi) öğrenerek kalbimizi güçlendirmek üzerine çalışacağız. Ayrıca, özel teknikler ve Bodynamic egzersizler kullanarak kalbimiz ve pelvisimiz (merkezimiz ve cinselliğimiz) arasındaki bağlantıyı güçlendirmenin yanı sıra kalp alanımız ve nefesimiz üzerinde çalışacağız.

Kalp hislerinizi geri kazanın, bedenlenmiş kalbinizin gücünü bulun ve ona güvenin ve daha dolu bir hayat yaşayın!

Bu atölye, hem yeni başlayanlara hem de daha deneyimli kişilere açıktır