ONLINE AİLE DİZİMİNE GİRİŞ VE ATALARLA ŞİFA ÇALIŞMASI

AİLE DİZİMİNE GİRİŞ VE ATALARLA ŞİFA ÇALIŞMASI (Online)

Aile Dizimine giriş ve Atalarla Şifa çalışması seminerimiz 13 Ağustos, saat 10:00- 13:00 saatleri arasında Zoom üzerinden gerçekleşecektir.

Aile ve soy dizimini etraflıca ele alacağımız bu seminerin Teori bölümünde;

Aile diziminin 3 temel yasasını,
Travmalara somatik yaklaşımın önemini,
Nesillerden aktarılan travmaların gündelik yaşamdaki izlerini ve şifa sürecinin neresinde olduğumuzu
ele alacağız.

Uygulama bölümünde ise;
Aile ağacınızı (jenogram) çıkarmayı,
Uygulayabileceğiniz bazı şifa ritüellerini,
Atalarla şifa çalışmasını,
Dönüştürücü kalp meditasyonunu ve bilinçaltındaki dinamikleri ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz
yazı pratiklerini öğreneceksiniz.

Bu seminer aile dizimine giriş için temel bilgiler içerir. Dizim seanslarından daha iyi verim alınması için
tasarlanmış bir ön çalışmadır.

 

EĞİTİM TARİHİ & ÜCRETİ

Tarih : 13 Ağustos Cumartesi 10:00-13:00
Ücret: 350 TL + KDV

İletişim : 0530 252 9575 – info@istanbulhealingacademy.com
Pürtelaş Hasan Efendi mh. Mebusan yokuşu sk. No:15/4-5

FERİDE GÜRSOY

1969 yılında İstanbul’da doğan Feride, kişisel gelişim, sağlık ve çevre konularına duyduğu tükenmeyen ilgisi ve bu konularda insanlara ilham vermesiyle tanınır. 1993 yılında reklam sektöründeki müşteri temsilciliği görevinden ayrılarak yoga ve meditasyona başladı. 1995 yılında karayoluyla Hindistan’a giderek merak ettiği alternatif varoluş biçimlerini görme şansını yakaladı. Aynı yıl Bodrum’a yerleşti. 1996 yılında, Buğday Vejeteryen Restoranı’nda ve Doğal Ürünler dükkanında Victor Ananias’a ortak oldu. Detoks ve çiğ beslenmeyle burada tanıştı. Ekolojik projelere duyduğu ilgi sonucu Permakültür kurslarına ve saman balyası ev yapımı atölyesine katıldı. Victor Ananias’ın yapımcılığı üstlenmesiyle, Alp Ekşioğlu’yla birlikte Bodrum, Karakaya köyünde, Türkiye için henüz yeni bir kavram olan ekolojik mimariyle bir ev inşa ettiler. Bu ev daha sonra ortağı Alp’le kurdukları Karakaya Meditasyon Kampı’nın mekanı olarak kullanıldı. Bundan iki yıl sonra İstanbul’daki Kun Meditasyon merkezinin kurdular.

1999’da yaşanan büyük deprem Feride’nin yaşamında önemli değişimlere neden oldu. Deprem sonrasında Türkiye’de insanların yaşam tarzlarını sorgulamaya başladıklarını ve ruhsal gelişime genel bir ilgi oluştuğunu gözlemledi. Bu durum yaşam amacını daha iyi belirlemesine neden oldu. 1999’da Şamanizm’e duyduğu ilgi onu Moğolistan’a götürdü. Özleminin şifa alanında çalışmak olduğunu anlayarak yarı profesyonelce yaptığı fotoğrafçılığı bırakıp 2000-2003 yılları arasında Hindistan’ın Pune şehrindeki Osho Multiversity’de Şamanik-Enerji ve danışmanlık eğitimleri aldı. Pulsation, Primal, Tantra, Diamond Breath, Hipnoz, Vipassana, Satori, Sufi zikirleri gibi pek çok workshop ve meditasyonlara katıldı. 2001-2006 yılları arasında Svagito Liebermeister’dan aldığı aile dizimi eğitimlerine 2010-2013 yıllarında Mehmet Zararsızoğlu’yla devam etti. Svagito Liebermeister’ın aile dizimi üzerine olan ‘Sevginin Kökleri’ adlı kitabını Türkçe’ye çevirdi. 2006 yılında amatör olarak başladığı dizim çalışmalarını 2009’dan beri profesyonelce sürdürüyor. Somatik Deneyimleme Enstitüsünün 3 yıllık travma şifalandırma eğitimini tamamladı. Halen Dr. Raja Selvam’ın Entegral Somatik Psikoterapi eğitimine devam etmekte. Sağlıklı yaşam ve beslenmeye olan ilgisi sonucu 2007’de ACHS (Australasian College of Health Sciences)’dan ‘Master Herbalist’ eğitimi aldı. Sağlık koçluğu eğitimini High Energy Academy’de tamamladı. Halen Holistic Nutrition Lab ve Institute of Functional Medicine bünyesinde eğitimlerine devam ediyor. 2008 yılında kızı İda’nın dünyaya gelmesi yaşamının dönüm noktası oldu. Topluluk olmanın önemini o dönemde kavrayarak Bodrum’da sağlıklı yaşam, ruhsal gelişim ve çevre konularına meraklı annelerle bir arada bu değerlerin sürdürülebileceği bir yaşam tarzı kurmaya yöneldi. Bu çerçevede Waldorf tarzı eğitim sunan İmece Çocuk Bahçesi, Bodrum Eğitim Sanatı Derneği, Samanlık Ekolojik Komşuluk ve Organik Bahçe projesi ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Karakaya Retreat bünyesinde yer alan Karakaya Zindelik İnzivası konseptini geliştirerek bu çerçevedeki programları organize ediyor. Feride, eşi Tomas ve kızı İda’yla, İsveç ve Türkiye’de yaşıyor.