DIP – Triple Self Triple Thinking Atölyesi

Ziya Azazi ile Triple Self Triple Thinking Atölyesi

Bu atölye, düşünen hayvan sürecinin başlangıcından bu yana beyin ağırlığı iki katına çıkan insanın mit yaratma becerisiyle geçirdiği dönüşümü üçleme perspektifinden inceleyerek, zihin-beden-ruh üçlemesi olarak görebileceğimiz bu yapının evrimsel, antropolojik, dinsel, duygusal, sosyolojik, teknik, ruhsal, bilimsel, dijital ve benzeri konuları geçmiş, bugün ve öngörülen geleceğin kaba hatlarıyla irdeleyen bir sunumu içermektedir.

İnsan zihni, soyut sonsuzluk üzerine düşünen somut bir yapıdır. Bu atölye, Oğul-ruh-tanrı, hayvan-sapiens-homo deus, sürüngen-elimbik-bilişsel, dünya-makine-veri gibi ortaya çıkan üçlüleri ele alarak, DIP atölyelerinde sema yoluyla zihni, kalbi ve ruhu evrensel açıklığa ve özgürlüğe hazırlama amacını taşımaktadır. Aynı zamanda, fiziksel, duygusal ve zihinsel esnekliği artırarak, günümüzün hızlı yaşamında olup bitenlere daha geniş bir perspektiften tanıklık etmeyi hedeflemektedir.

Bu atölye, katılımcıların sema yoluyla sınırlarını zorlayabilecekleri ve bedensel enerji tasarrufu yeteneklerini harekete geçirebilecekleri bir alandır. Bu yetenekler sayesinde, hedefledikleri harekete kendi tarzları içinde; daha az enerji harcayarak ve daha yüksek bir farkındalık düzeyiyle ulaşabilirler.

Atölye çalışmasının ana hedefi sema değildir. Asıl amaç, sema ve öncesindeki egzersizler aracılığıyla kişinin fiziksel, duygusal ve zihinsel farkındalığını geliştirmektir. Katılımcıları, sema boyunca başlarına gelenleri algılamaya ve kabul etmeye, aynı zamanda sema yoluyla hareket etmenin yenilikçi bir yoluna ulaşmaya yönlendirir.

Metodoloji:
Isınma: Esneme ve nefes alma yoluyla dikkati arttırmak, bedenin ve zihnin sınırları zorlamak için güç toplamasını sağlar.

Farkındalık: Bu adım, çeşitli seviyelerde zemin çalışması, vücut bölümü ve baş aşağı egzersizleri, temel akrobasi ve doğaçlama içerir. Amacı, duyuların ve vücut sistemlerinin farkındalığını arttırarak kişiyi dönerken karşılaşacağı aşina olmadığı durumlara hazırlamaktır.

Dönüş: Bu seviyede katılımcılar, fiziksel, duygusal ve zihinsel farkındalıklarını dönüş aracılığıyla geliştirmeye devam ederler. Dikey şekilde başlayıp, ilerledikçe bu tekrarlayan hareketler hem dikey hem yatay eksende yapılır. Bu adım, katılımcıların alan algılarına ve
kendi bedenlerine daha fazla uyum sağlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda, katılımcıları bilinmeyeni kabul ederek yeni ve yabancı durumları deneyimlemeye
davet eder, bu sayede farkındalıklarını genişletebilir ve bedensel enerjilerini koruyabilirler.

Tarih : 26-27-28 Ocak 2024 Cuma-Cumartesi-Pazar
Cuma 19:30-22:30 Cumartesi -Pazar 12:00 – 17:00
Yer: Kadıköy – TepeNatülüs Arkası

Eğitim Ücreti:  10 Ocak 2024 tarihine kadar 195 Euro + kdv
11 Ocak 2024 tarihinden itibaren 295 Euro + kdv

Eğitim Dili : Türkçe ve İngilizce

Atölyeye katılım için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz