“Çampisaj” (Champissage) Aromatik Hint Baş Masajı

“Çampisaj” (Champissage) Aromatik Hint Baş Masajı

Seviye : Temel – Orta & Süre: 24 saat 3 Gün

Aromaterapi Eğitimi

Çampisaj, 5000 yıldır Hindistan’da uygulanan “ yaşam bilimi  olan Ayurveda’nın içinden doğmuştur. Ayurveda felsefesine göre, sağlıklı bir beden için masajın iki önemli rolü vardır: Hücre ve dokuların beslenmesi, bedenin toksinlerden arınması. Çampisaj üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi, saçlar ve yüze aromatik özyağlarla uygulanan; özel tekniğiyle  kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran bir masajdır.

Dış etkenlerin başında gelen stres, üst beden ve baş bölgesinde enerjinin bloke olmasına neden olur. Bu blokaj konsantrasyon bozukluğu, depresyon gibi zihinsel; kas tutulmaları, baş ağrıları gibi fiziksel sıkıntıları meydana getirir. Çampisaj zihni dinlendirir ve rahatlatır; bedenimize sıkışıp kalmış duygusal sorunlarımızdan arındırır.  Böylelikle dinlenmiş bedenin iyileştirme gücü ortaya çıkar.

Çampisajın dinlendirici ve rahatlatıcı etkisi uygulanan masajın tekniği ve kullanılan yağların özelliğinden kaynaklanır.  Marma noktaları, akupresür, şakra dengeleme ve kişiye özel bitkisel özyağ karışımları ile 40 dakikalık masaj kişiye rahatlamanın yanında mükemmel bir arınmışlık hissi ve denge sağlar. 

Aşağıda açıklanan dört konu (marma noktaları, akupresür, şakra dengeleme ve aromatik özyağlar) Çampisajın özünü oluşturur. Her bir konu kendi içinde bir felsefeye dayanır  ve doğru uygulandığında çok etkilidir.  Çampisaj basit bir baş masajından öte bu özel teknikleri içerdiği için uygulamanın neticesi mükemmel sonuçlar verebilir.  Zihinsel arınma, ruhsal denge, fiziksel rahatlama ve derin dinlenmeyi kim istemez!…


İpek Çaldemir Çalışkan

Eğitmen

1968 Elazığ doğumlu İpek Çaldemir gençlik yıllarını ailesinin işi gereği Pakistan, İran, Ghana ve Peruda geçirdi. Filoloji eğitiminden sonra otelcilik, kozmetik, gıda-ambalaj ve doğrudan satış sektöründe satış-pazarlama, çevre ve eğitim alanlarında yöneticilik yaptı. Çalıştığı firmalar arasında Hilton, Lancome, Tetra Pak ve Oriflame bulunmaktadır. 

Doğa ve doğal yaklaşımlara olan merakı ve sevgisi bugün uzmanı olduğu konularda eğitim almasını kolaylaştırdı. 

Londranın önde gelen okullarında Aromaterapi, Refleksoloji, Doğal İlaç (Homeopati, Çiçek Terapisi, Herbalizm) ve birçok farklı masaj uygulamaları (Sıcak Taş Yerapisi, Manuel Lenf Drenaj, Aromatik Hint Baş Masajı – Çampisaj, Kupa Terapisi ve İleri Masaj Teknikleri) eğitimleri aldı. İpek Çaldemir Çalışkan

2 yılını Bangkok’ta geçiren Çaldemir, Chiva Som Akademisin’den Thai Masajı ve SPA yönetimi eğitimleri alırken pek çok masaj uygulamaları eğitimleri vermiştir. Istanbul’a dönerek eğitim ve danışmanlık alanında çalışmalarına başlamıştır. Kum Day Spa merkezini 2005 yılında Zekeriyaköy’de açmıştır. Son olarak eşinin göreviyle gittiği Pakistan’da Sukh Chan sağlık merkezinin Spa ve güzellik danışmanlığını yapmıştır. Halen Doğal Terapiler Wellness ve Spa alanında danışmanlık ve eğitim programlarına devam etmektedir.