Atalardan Gelen Şifa

ATALARDAN GELEN ŞİFA ve Aile Dizimi

Tarih: 9-10-11 Aralık Cuma-Cumartesi-Pazar
Saat: 10:00 – 17:00
Ücret: 3900 TL + KDV
Kayıt Olmak için Tıkla

İnsanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biri aidiyet ihtiyacıdır.
Kendimizi ait hissettiğimizde yaşamın getirdiği tüm zorluklarla başa çıkacak gücü buluruz.
Nesillerden aktarılan travmalar aidiyet duygumuzu zedeler. Doğayla, insanlığımızla, cinsiyetimizle, inançlarımız, ırkımız, topraklarımız ya da ailemizle olan aidiyetimiz darbe aldığında yaşam gücümüz düşer. Yaşamdan, bağlarımızdan nasıl besleneceğimizi bilemez hale geliriz.

Travma bir donma ya da bir duyguya saplanma halidir. Çözümü içinse yaşamın akışını, travmadan öncesi ve sonrasını o ayrı düşmüş parçamıza hatırlatmamız gerekir. Yaşamın tüm zorluklara rağmen devam ettiğini görmek ve bizden büyük bir sistemin bir parçası olduğumuzu hatırlamak hayatımıza anlam, varlığımıza değer katar.

Tüm bu yaşanmışlıkların ötesinde duran atalarla bağımızı yeniden kurduğumuzda kişisel gücümüz artar ve yaşamdaki yerimizi buluruz.
3 gün sürecek olan çalışmamızda bize hayat veren 4 soya bakacağız. Bu soylardaki kadim atalarla bağlantı kurup aktarımlar üzerine derinlemesine çalışacağız ve aile dizimi, sistemik ritüel, atalar şifası, somatik deneyimleme, şamanik enerji yöntemlerini kullanacağız.

Seminerimizde Ele Alınacak Konular..

-Nesiller arası travma nedir ve yaşamımızı nasıl etkiler?
-Sinir sistemimizi tanımanın faydaları – Somatik Deneyimleme.
-Kişisel sinir sistemimiz, aile sinir sistemi.
-Epigenetik.
-Kadim geleneklerin atalara yaklaşımı.
-Atalar, araf ve geçişteki büyüklerimiz kavramları.
-Atalarımızı güç kaynağı olarak görmek.
-Atalar köşesi pratiği ve şifa ritüelleri.
-Atalarla iletişim kurmanın yolları: rüyalar, eşzamanlılık ve dua.
-Büyük yaşam ağındaki yerimiz.
-Atalardan gelen hediyeler
-Nesillerden gelen travmaları dönüştürmek.
-İç şifacımız, dış destekler.
-Jenogram çıkarmak – genetik, psikolojik ve ruhsal miraslar.
-Ruhsal algının 4 yolu

Hedeflenen Sonuçlar..

-Yaşam kalitenizi artırmak.
-Bedeninizle bağlantıda hissetmek.
-Sürekli tekrarlayan döngülerden çıkmak.
-Yaşamdaki yerinizi hissetmek.
-Yaşamınıza anlam katmak.
-Varlığınızı değerli hissetmek.
-Aidiyet duygunuzu güçlendirmek.
-Tam ve bütün hissetmek.
-Kendi yaşamınızı sahiplendiğinizi hissetmek.
-Şifa gücünüzün farkına varmak.
-İsteyenler için içgörüler, dönüşümler ve iç dünyamızda yeni keşiflerle dolu bir yolculuk olacaktır.

 

Eğitim tarihi : 9-10-11 Aralık 2022 / Cuma – Cumartesi – Pazar 10:00-17:00
Yer : İstanbul Healing Academy – Beyoğlu/Cihangir
Ücret :  3900 TL + KDV

İletişim : 0530 252 9575 – info@istanbulhealingacademy.com
Pürtelaş Hasan Efendi mh. Mebusan yokuşu sk. No:15/4

 
İstanbul'da yüz yüze

Atalardan Gelen Şifa

  • 9-10-11 Aralık Cuma- Cumartesi Pazar 10:00 - 17:00
  • Katılım ücreti : 3900 TL + KDV
Kayıt Ol

FERİDE GÜRSOY

1969 yılında İstanbul’da doğan Feride, kişisel gelişim, sağlık ve çevre konularına duyduğu tükenmeyen ilgisi ve bu konularda insanlara ilham vermesiyle tanınır. 1993 yılında reklam sektöründeki müşteri temsilciliği görevinden ayrılarak yoga ve meditasyona başladı. 1995 yılında karayoluyla Hindistan’a giderek merak ettiği alternatif varoluş biçimlerini görme şansını yakaladı. Aynı yıl Bodrum’a yerleşti. 1996 yılında, Buğday Vejeteryen Restoranı’nda ve Doğal Ürünler dükkanında Victor Ananias’a ortak oldu. Detoks ve çiğ beslenmeyle burada tanıştı. Ekolojik projelere duyduğu ilgi sonucu Permakültür kurslarına ve saman balyası ev yapımı atölyesine katıldı. Victor Ananias’ın yapımcılığı üstlenmesiyle, Alp Ekşioğlu’yla birlikte Bodrum, Karakaya köyünde, Türkiye için henüz yeni bir kavram olan ekolojik mimariyle bir ev inşa ettiler. Bu ev daha sonra ortağı Alp’le kurdukları Karakaya Meditasyon Kampı’nın mekanı olarak kullanıldı. Bundan iki yıl sonra İstanbul’daki Kun Meditasyon merkezinin kurdular.

1999’da yaşanan büyük deprem Feride’nin yaşamında önemli değişimlere neden oldu. Deprem sonrasında Türkiye’de insanların yaşam tarzlarını sorgulamaya başladıklarını ve ruhsal gelişime genel bir ilgi oluştuğunu gözlemledi. Bu durum yaşam amacını daha iyi belirlemesine neden oldu. 1999’da Şamanizm’e duyduğu ilgi onu Moğolistan’a götürdü. Özleminin şifa alanında çalışmak olduğunu anlayarak yarı profesyonelce yaptığı fotoğrafçılığı bırakıp 2000-2003 yılları arasında Hindistan’ın Pune şehrindeki Osho Multiversity’de Şamanik-Enerji ve danışmanlık eğitimleri aldı. Pulsation, Primal, Tantra, Diamond Breath, Hipnoz, Vipassana, Satori, Sufi zikirleri gibi pek çok workshop ve meditasyonlara katıldı. 2001-2006 yılları arasında Svagito Liebermeister’dan aldığı aile dizimi eğitimlerine 2010-2013 yıllarında Mehmet Zararsızoğlu’yla devam etti. Svagito Liebermeister’ın aile dizimi üzerine olan ‘Sevginin Kökleri’ adlı kitabını Türkçe’ye çevirdi. 2006 yılında amatör olarak başladığı dizim çalışmalarını 2009’dan beri profesyonelce sürdürüyor. Somatik Deneyimleme Enstitüsünün 3 yıllık travma şifalandırma eğitimini tamamladı. Halen Dr. Raja Selvam’ın Entegral Somatik Psikoterapi eğitimine devam etmekte. Sağlıklı yaşam ve beslenmeye olan ilgisi sonucu 2007’de ACHS (Australasian College of Health Sciences)’dan ‘Master Herbalist’ eğitimi aldı. Sağlık koçluğu eğitimini High Energy Academy’de tamamladı. Halen Holistic Nutrition Lab ve Institute of Functional Medicine bünyesinde eğitimlerine devam ediyor. 2008 yılında kızı İda’nın dünyaya gelmesi yaşamının dönüm noktası oldu. Topluluk olmanın önemini o dönemde kavrayarak Bodrum’da sağlıklı yaşam, ruhsal gelişim ve çevre konularına meraklı annelerle bir arada bu değerlerin sürdürülebileceği bir yaşam tarzı kurmaya yöneldi. Bu çerçevede Waldorf tarzı eğitim sunan İmece Çocuk Bahçesi, Bodrum Eğitim Sanatı Derneği, Samanlık Ekolojik Komşuluk ve Organik Bahçe projesi ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Karakaya Retreat bünyesinde yer alan Karakaya Zindelik İnzivası konseptini geliştirerek bu çerçevedeki programları organize ediyor. Feride, eşi Tomas ve kızı İda’yla, İsveç ve Türkiye’de yaşıyor.