İlişki Dizimi – Feride Gürsoy

İlişki Dizimi - Feride Gürsoy

Grup içinde dizim çalışmalarının yapılacağı ve ilişkiler üzerine bilgiler edineceğimiz 3 günlük bir program.

 

 

Atalarımızın yaşadıklarının ve kendi geçmişimizin, ilişkilerimizi nasıl şekillendirdiğini keşfine ayıracağımız iki günlük bir çalışma olacak.

Çocukken edindiğimiz bağlanma yaraları ve defans sistemleri ilişkilerimizi nasıl sınırlar?

 

Hep yanlış kişiler seçiyor olmamızın nedeni yakınlık kurmakla ilgili kendi korkularımız, kendimizi yetersiz hissetmemiz, henüz bir ilişkiye hazır hissetmememiz olabilir mi?

 

Yıllarımızı bir arada geçirdiğimiz eşimizi gerçekten görüyor muyuz? Yoksa farkında olmadan ona unuttuğumuz, öfkeli olduğumuz birini ya da tamamlanmamış bir ilişkimizin suretini mi yansıtıyoruz? 

 

Görünürde iki kişi arasında olan ilişkiler gerçekte iki kişi arasında mı? İlişkilerimize kendi ebeveynlerimiz dışında aile sisteminden kimleri taşıyoruz? 

Yıllar önce biten ilişkileri gerçekten bitirdik mi? İlişkilerde kendi sorumluluğunu almanın, helalleşmenin önemi nedir? 

 

İlişkiyi kökünden zehirleyen ve bağımlılık yaratan duygu hangisidir? Bir ilişkiyi haklılık duygularıyla sonlandırmanın bedeli nedir? 

 

Kayıp ikiz sendromu nedir ve ilişkilere nasıl yansır? 

 

İlişki sorunlarında meditasyonun, kendine şefkat geliştirmenin, beden farkındalığının önemi nedir?

 

Sistemik Dizim çalışmaları, Somatik Deneyimleme,
Bağlanma Teorisi ve
Sistemik Ritüeller
gibi gerek zihin gerek beden gerek yüreğe hitap eden yöntemlerle bu sorulara ışığı kendimize tutacağımız, geçmişten taşıdıklarımız kadar kendi zırhlarımız, korkularımız, engellerimiz hakkında da farkındalık kazanacağımız bir çalışma.
Yapacağımız ritüeller aracılığıyla yüreklerimizi sevgiye açmayı hedefliyoruz. 

Sevgi dolu ilişkiler için ❤️

 
 Önden kimseye dizim açma sözü verilmiyor. Dizim açılacak kişileri talep edenler arasından Feride Gürsoy kendisi seçecek.

EĞİTİM TARİHİ & ÜCRETİ

Eğitim tarihi : 28-29-30 Ekim 2022 / Cuma – Cumartesi – Pazar 10:00-17:00
Yer : İstanbul Healing Academy – Beyoğlu/Cihangir
Ücret : 3900 TL + KDV

İletişim : 0530 252 9575 – info@istanbulhealingacademy.com
Pürtelaş Hasan Efendi mh. Mebusan yokuşu sk. No:15/4-5

FERİDE GÜRSOY

1969 yılında İstanbul’da doğan Feride, kişisel gelişim, sağlık ve çevre konularına duyduğu tükenmeyen ilgisi ve bu konularda insanlara ilham vermesiyle tanınır. 1993 yılında reklam sektöründeki müşteri temsilciliği görevinden ayrılarak yoga ve meditasyona başladı. 1995 yılında karayoluyla Hindistan’a giderek merak ettiği alternatif varoluş biçimlerini görme şansını yakaladı. Aynı yıl Bodrum’a yerleşti. 1996 yılında, Buğday Vejeteryen Restoranı’nda ve Doğal Ürünler dükkanında Victor Ananias’a ortak oldu. Detoks ve çiğ beslenmeyle burada tanıştı. Ekolojik projelere duyduğu ilgi sonucu Permakültür kurslarına ve saman balyası ev yapımı atölyesine katıldı. Victor Ananias’ın yapımcılığı üstlenmesiyle, Alp Ekşioğlu’yla birlikte Bodrum, Karakaya köyünde, Türkiye için henüz yeni bir kavram olan ekolojik mimariyle bir ev inşa ettiler. Bu ev daha sonra ortağı Alp’le kurdukları Karakaya Meditasyon Kampı’nın mekanı olarak kullanıldı. Bundan iki yıl sonra İstanbul’daki Kun Meditasyon merkezinin kurdular.

1999’da yaşanan büyük deprem Feride’nin yaşamında önemli değişimlere neden oldu. Deprem sonrasında Türkiye’de insanların yaşam tarzlarını sorgulamaya başladıklarını ve ruhsal gelişime genel bir ilgi oluştuğunu gözlemledi. Bu durum yaşam amacını daha iyi belirlemesine neden oldu. 1999’da Şamanizm’e duyduğu ilgi onu Moğolistan’a götürdü. Özleminin şifa alanında çalışmak olduğunu anlayarak yarı profesyonelce yaptığı fotoğrafçılığı bırakıp 2000-2003 yılları arasında Hindistan’ın Pune şehrindeki Osho Multiversity’de Şamanik-Enerji ve danışmanlık eğitimleri aldı. Pulsation, Primal, Tantra, Diamond Breath, Hipnoz, Vipassana, Satori, Sufi zikirleri gibi pek çok workshop ve meditasyonlara katıldı. 2001-2006 yılları arasında Svagito Liebermeister’dan aldığı aile dizimi eğitimlerine 2010-2013 yıllarında Mehmet Zararsızoğlu’yla devam etti. Svagito Liebermeister’ın aile dizimi üzerine olan ‘Sevginin Kökleri’ adlı kitabını Türkçe’ye çevirdi. 2006 yılında amatör olarak başladığı dizim çalışmalarını 2009’dan beri profesyonelce sürdürüyor. Somatik Deneyimleme Enstitüsünün 3 yıllık travma şifalandırma eğitimini tamamladı. Halen Dr. Raja Selvam’ın Entegral Somatik Psikoterapi eğitimine devam etmekte. Sağlıklı yaşam ve beslenmeye olan ilgisi sonucu 2007’de ACHS (Australasian College of Health Sciences)’dan ‘Master Herbalist’ eğitimi aldı. Sağlık koçluğu eğitimini High Energy Academy’de tamamladı. Halen Holistic Nutrition Lab ve Institute of Functional Medicine bünyesinde eğitimlerine devam ediyor. 2008 yılında kızı İda’nın dünyaya gelmesi yaşamının dönüm noktası oldu. Topluluk olmanın önemini o dönemde kavrayarak Bodrum’da sağlıklı yaşam, ruhsal gelişim ve çevre konularına meraklı annelerle bir arada bu değerlerin sürdürülebileceği bir yaşam tarzı kurmaya yöneldi. Bu çerçevede Waldorf tarzı eğitim sunan İmece Çocuk Bahçesi, Bodrum Eğitim Sanatı Derneği, Samanlık Ekolojik Komşuluk ve Organik Bahçe projesi ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Karakaya Retreat bünyesinde yer alan Karakaya Zindelik İnzivası konseptini geliştirerek bu çerçevedeki programları organize ediyor. Feride, eşi Tomas ve kızı İda’yla, İsveç ve Türkiye’de yaşıyor.