Dervish in Progress Kış İinzivası

Genellikle Sufizm geleneğinde gördüğümüz sema pratiği, sanılanın aksine farklı coğrafyalarda yüzyıllardır çeşitli biçimlerde deneyimlenmiştir.

Dervish in Progress(DIP), özgür düşünce ve anlayışa inanan bireylere mekan ve zaman yaratma fırsatı sunarak, dönerken özgürce hareket etme, düşünme ve duygulanma imkanı sağlamaktadır.

İnzivayı düzenlemeye başlamamızın sebebi, DIP öğretisinin yıllar içinde derinleşmesiyle daha uzun süreli buluşmalara ihtiyaç doğmuş olmasıdır. Günlük hayatın gürültüsünden, kalabalığından ve telaşından uzaklaşma imkanı sunan bu inzivalara, 16 yaşın üzerindeki herkes, dönüş deneyimi olup olmamasına bakılmaksızın katılabilir.

DIP, yıllar içinde oluşturulan çok katmanlı bir öğreti olduğundan, anlaşılabilirliği artırmak amacıyla bir denklem haline getirilmiştir. DIP-UP adını verdiğimiz çok disiplinli ısınma tekniği ile başlayan bu denklem ve terminoloji, teknik ve teorik derslerle devam eder. Ardından, katılımcıların ilk dönüş deneyimine geçilir. DIP seansları, katılımcıların öğrendiklerini pratiğe dökerken dönüşte derinleşme fırsatı sunar. Her günün sonunda geri bildirim ve soru-cevap oturumları düzenlenir. İnzivanın düzenlendiği yerin doğal koşulları uygunsa, yürüyüş, yüzme, tırmanış, tarihi geziler, piknik gibi çeşitli aktiviteler de düzenlenebilir.

Tarih : 21-25 Şubat 2024 Çarşamba – Pazar 
Yer: Istanbul Retreat – Beykoz
Eğitim Ücreti:  10 Ocak 2024 tarihine kadar 450 Euro + kdv
11 Ocak 2024 tarihinden itibaren 550 Euro + kdv
Konaklama ücreti : Eğitim ücretine konaklama ücreti dahil değildir. Aşağıdaki formda seçtiğiniz oda tipine göre konaklamanızı seçebilirsiniz.
Eğitim Dili : Türkçe ve İngilizce

İnzivaya katılım için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz