Thai Masajı ve Tıbbı Eğitimi

Thai Masajı ve Tıbbı Eğitimi

Geleneksel Tayland Masajının kökleri Çin Tıbbına ve Ayurvedik Tıbba dayanır ve her iki öğretinin mükemmel bir kombinasyonu olarak karşımıza çıkar.

Videoyu oynat

Eğitim Programı

Online Access Anywhere Icon

1.Modül: Güney Stili Geleneksel Tay Masajı Eğitimi

Sen Sip (10 Temel Enerji Meridyeni) Prana (Yaşam Enerjisi) Beş Element Teorisi Tüm Vücut İçin What Po Manastırında Uygulanan Tay Masaj Serisi Çeşitli Ortopedik Rahatsızlıklarda Kullanılan Tay Akupresür Terapiye Giriş

2 Bonus Flow Classes

2.Modül: Kuzey Stili Geleneksel Tay Masajı Eğitimi

Tüm Vücut İçin Tay Yoga Masaj - Kadim Tıp Hastanesi (Shivagakomarpaj) Masaj Serisi Çeşitli Şikayetler İçin Tay Akupresür ve Tay Yoga Masaj Protokolleri: Baş Ağrısı Boyun Ağrısı Parmak Yaralanmaları Bel Ağrısı Kalça Ağrısı

Goal Icon

3.Modül: Tay Usulü Osteopatik ve Kayropraktik Uygulamalar

Omurga Manipülasyonları Eklem Manipülasyonları Kupa Çekme Gua Sha

Certificate Icon

4.Modül: Bitkisel Kürlerin, Şifa Veren Yağların ve Kremlerin Hazırlanması

Bitki Toplarının Hazırlanışı ve Beden Üzerinde Kullanılması Çeşitli Rahatsızlıklara İyi Gelen Bitkisel Kürlerin Hazırlanması Ayurvedik Beslenme ve Diyet Çin Tıbbına Göre 5 Element Teorisine Uygun Beslenme Çeşitli Maksatlar İçin Bitkisel Kremlerin ve Yağların Hazırlanışı

Eğitim takvimi & Ücretler & Kayıt

Aşağıdaki linke tıklayarak tüm eğitimlerle ilgili tarih ve ücret bilgilerini öğrenebilir ve online kayıt yapabilirsiniz.

Ustalardan öğrenip, uygulayıcı olmak için hazır mısın?

Program Hakkında

Eğitim programımız, Tayland Tıbbının kollarından biri olan Beden Terapileri konusunu içermektedir.

Beden Terapileri
çeşitli ortopedik sorunlarda ve iç organlara ait rahatsızlıklarda iyileştirici ve koruyucu etkileri nedeni ile geleneksel tıbbın bir parçası olarak uygulanmıştır.

Günümüzde ise daha çok rahatlatıcı, dengeleyici ve enerji düzenleyici yararları nedeni ile rağbet görmektedir.   Ülkenin Kuzey bölgelerinde yer alan okullar, genellikle yoga pozları sırasında gerçekleştirilen pasif germeleri ve avuç tabanı ile yapılan derin baskıları kullanırlarken ülkenin daha Güneyinde ve özellikle Bangkok şehrinde bulunan okullarda ise On Enerji Meridyeni (Sen Sip)  üzerinde başparmak baskıları ile yapılan aküpresür manipülasyonları tercih edilmektedir. 

Bu sebeple ülkenin kuzeyinde öğretilen terapilere “Tay Yoga Masajı” ismi verilirken Güneyde öğretilen stillere ise “Tay Aküpresür” ismi verilmektedir. Hem Kuzey hem de Güney ekollerinin sayısız yararı ve avantajları olduğundan, derslerimizde sistematik olarak her ikisi de öğretilecektir.

 

Geleneksel Tayland Masajında sadece yumuşak doku ve kaslar üzerinde çalışma yapılırken aynı zamanda tendonlar, ligamentler, eklemler ve en önemlisi süptil enerji meridyenleri üzerinde çeşitli manipülasyonlar uygulanır.

Böylece Tay Masaj alan kişi bedensel yarar gördüğü gibi zihinsel ve duygusal olarak da rahatlar, dengelenir.

Ortalama bir terapinin süresi genellikle 2 saatin üzerindedir. Ayakaltından başlayarak kafa dahil bedenin tamamı üzerinde masaj teknikleri ile tarama yapılır. Fiziksel ve enerjetik olarak hissedilen blokajlar ve tıkanıklıklar bulunur ve fonksiyonel hale getirilir. Vücut üzerindeki tetik noktalar ve fasyal ağlar, lokal orak kendilerini hissettirdikleri gibi ayrıca  bedendeki uzak bölgelerde de ağrı ve hareket kısıtlılığı olarak kendilerini gösterirler.

On Enerji Meridyeni (Sen Sip) takip edilerek bu tip fonksiyonel olmayan alanlar bulunur ve normale dönmeleri sağlanır.

Uygulanacak olan eğitim müfredatında Geleneksel Tayland Tıbbı’nın Beden Terapileri ana başlığına ek olarak ayrıca çeşitli Bitkisel Kürlerin hazırlanışı ve özel beslenme programları da öğretilecektir.

Toplam 4 basamak olarak tasarladığımız eğitimizde her bir modül dört gün süren 30 saatlik eğitimler şeklinde yapılacaktır. 

Geleneksel Tayland Masajının kökleri Çin Tıbbına ve Ayurvedik Tıbba dayanır ve her iki öğretinin mükemmel bir kombinasyonu olarak karşımıza çıkar.

 

Geleneksel Thai Tıbbı ve Masajı

Ali Rıza Gözlüklüoğlu

Eğitmen

 Çin’de Geleneksel Çin Tıbbı eğitimleri aldım. Aldığım dersleri dört ana başlıkta toplayabiliriz: 1.Anmo veya Tuina. Bu uygulamalar masaj yada beden terapilerine benzer. 2. Akupunktur  3. Bitkisel Terapiler ve 4. Qigong Terapi

Ayrıca Tayland’ta yaşadığım dönemde Geleneksel Thai Tıbbı’nı ve Thai Masajını öğrendim. Bununla beraber yerel şifacıların olağan üstü bilgileri ve kabiliyetleri beni çok etkilediği için Myanmar, Kamboçya, Lao, Malezya, Tayvan gibi ülkelerde yerel şifacılardan birçok eğitim aldım. 

Eğitim saatleri dışında bol pratik şansı

İstanbul Healing Academy öğrencileri, belirli zamanlarda Akademi’de buluşarak birbirleriye bol pratik yaparlar