Kalbin Hareketi-Shavasti –

Kalbin Hareketi
Language of the Soul
SHAVASTI

3-4-5 Mart 2022  – 3-4-5 March

Bu üç günlük eğitim boyunca, büyük dönüşümler yapma gücüne sahip iyileştirici cümleler ve küçük hareketlerin gücü ile daha bütün ve savunmasız bir kalbin derinliklerine iniyor olacağız.

Kalbimizi her şeye dayanabilecek, gerçeklerle bizim olmasını istediğimiz gibi değil, olduğu hali ile yüzleşme cesareti veren bir kaynak olarak deneyimleyeceğiz.

Bu eğitim, egzersizler ve deneyimler ile desteklenerek, savunmasız bir kalp ile yaşayabilmemizin önündeki engellerin derinine inecektir.

Sizi, bireysel danışanla çalışırken ya da aile dizimi yönetirken mantıklı yapıların ve ‘çözmeye’ çalışmanın ilerisine taşıyarak an’da önemli olan şeyle ilgili daha sezgisel olarak temasa geçmenizi  sağlayan araçlara ait deneyiminizi derinleştirecektir.  Aile Dizimi bağlamında ‘iyileştirici cümleler’ tabirini kullanmaya başladığımız, dil ve sözdizimi iyileşme için çok önemli bir rol oynar. Bu cümleler sadece empati olan bir yerden geldiğinde uygulama metodunun ötesinde, seanslar için çok güçlü araçlar haline gelirler. Son derece dönüştürücü bu iyileşme yaklaşımın temeli olan İyileştirici Cümlelerin önemini ve enerjisini daha derinden anlamak için Shavastiyle bu harika yolculuğa katılabilirsiniz

Bu eğitimin merkezi kalptir. Kendi kalbinizle olan ilişkinize dair derin bir araştırma ve deneyim yaşama fırsatı bulacaksınız. Kalbin gerçekten her şeye dayanabileceğini ve kederin aslında sizin müttefikiniz olduğunu öğreneceksiniz.

Tarih: 3-4-5 Mart 2023 Cuma-Cumartesi-Pazar
Yer: İstanbul Healing Academy (Beyoğlu-Cihangir)
Ücret: 320 Euro +KDV

Ruhu İyileştiren Cümleler - Shavasti

  • 3-4-5 Mart 2023 Cuma Cumartesi Pazar
  • Ücret: 320 Euro + KDV
  • Yer: Istanbul Healing Academy (Beyoğlu-Cihangir)
Şimdi Kayıt Ol

During this three-day training we will dive deeper into the power of Healing Sentences and small movements that can create big shifts towards a more complete and undefended heart.

We will experience the heart as a resource that can bear it all and as a resource that can give us the courage to face the truth as it is and not as we wish it to be.

This workshop will be supported by exercises and experientials and deep dives into whatever keeps us living from an undefended heart

During this weekend you will deepen your experience of tools that will assist you to move beyond logical structure, trying to ‘figure it out’, into a state of being with individual client work or Family

Constellation work that will take you into a more intuitive sense of what is important in the moment. Language and language syntax plays an important role in healing – within the context of Family Constellations we have come to use the term ‘healing sentences’, however, when employed from a place of empathy, they become powerful tools when used in individual session, no matter the modality.

Journey with me to more deeply understand their importance and the energy that is the foundation of this profoundly transformative healing modality.
The heart is at the centre of this training and you will have the opportunity to enter into deep enquiry regarding your relationship to your very own heart.

You will learn that the heart can truly bear it all and that grief is your ally.

‘the truth resides in the silence after the words have been spoken ‘ – Shavasti

Date: 3-4-5 March 2023
Location: Istanbul Healing Academy (Beyoğlu-Cihangir)
Price: 320 Euro + VAT

Language of the Soul - Shavasti

  • 3-4-5 March 2023
  • Price: 320 Euro + VAT
  • Location: Istanbul Healing Academy (Beyoğlu-Cihangir)
Enrol