Çin Ayak Refleksolojisi

Çin Ayak Refleksolojisi

Ayak atında ve ayağın çeşitli bölgelerinde bulunan belli noktalar uyarıldıklarında organları, sinir sistemini ve salgı bezlerini olumlu anlamda etkilemektedir.

Videoyu oynat

Eğitim Programı

Online Access Anywhere Icon
Ayakaltında ve üstünde bulunan refleks noktalarının yerlerinin öğrenilmesi
2 Bonus Flow Classes
Refleks noktalarını uyaran manipülasyonların ve uygulama sıralamasının öğrenilmesi

Goal Icon
Yardımcı aletlerin kullanılmasının öğrenilmesi

Certificate Icon
Refleksoloji Seansın tamamının tatbik edilmesi ve değişik kişiler üzerinde uygulamalar

Eğitim takvimi & Ücretler & Kayıt

Aşağıdaki linke tıklayarak tüm eğitimlerle ilgili tarih ve ücret bilgilerini öğrenebilir ve online kayıt yapabilirsiniz.

Çin Ayak Refleksolojisi

Ayak atında ve ayağın çeşitli bölgelerinde bulunan belli noktalar uyarıldıklarında organları, sinir sistemini ve salgı bezlerini olumlu anlamda etkilemektedir. Ayakta ve özellikle ayak tabanında bulunan bu noktalar, insan vücudundaki organların holografik yansıma alanları veya refleks noktaları olarak değerlendirilir. Geleneksel Çin Tıbbı’nda, Masaj Uygulamalarının içinde yer alan Çin Ayak Refleksolojisi, sadece kendi başına bir yöntem olarak hem halk tababetinde hem de geleneksel tıp uygulamaların içinde hep yer almıştır. Öğrenilmesindeki kolaylık ve çabuk sonuç vermesi bakımından Çin Tıbbı Doktorları ve masaj terapistleri arasında çok popüler hale gelmiştir. Doktorlar için eşi bulunmaz bir teşhis ve tedavi yöntemi iken masaj terapistleri için ise müşterilerine sunabilecekleri çok etkili bir rahatlama ve enerji dengeleme yöntemidir.

Çin Ayak Refleksolojisi, Geleneksel Çin Tıbbının temel kavramlarını esas alan bir yaklaşıma sahiptir. Zıt güçlerin dengelenmesi (Yin – Yang), Beş Element Teorisi, Enerji Meridyenleri, bu sisteme benzersiz bir özellik kazandırmış ve böylece fiziksel, zihinsel ve ruhsal denge için holistik bir şifa yöntemi geliştirilmiştir. Çin Ayak Refleksoloji ile Batı Refleksolojisini karşılaştırdığımızda en belirgin farkları şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Bazı refleks noktalarının ayakaltında ve üstünde farklı yerlerde olması
2. Manipülasyonların şiddeti
3. Batı Refleksolojisi Bölge (Zone) Teorisine dayanırken Çin Refleksolojisi Enerji Meridyenleri Teorisine dayanır,
4. Çin Refleksolojisi’nde manipülasyonlar için yardımcı aletler
kullanılır.

Uzakdoğu’da binlerce yıllık tecrübenin bir ürünü olan Çin Ayak Refleksolojisi, ana kara Çin’de ve diğer Uzakdoğu ülkelerinde popüler olmasına rağmen maalesef batıda pek bilinmemektedir. Bu sebeple eğitim almak için Çin’e gitmek ve bir süre orada zaman harcamak gerekmektedir. Eğitim, ulaşım ve barınma masrafları ise bunu birçok kişi için imkânsız kılmaktadır. Uzakdoğu’da uzun yıllarını geçirmiş olan  eğitmen Ali Rıza Gözlüklüoğlu Geleneksel Çin Tıbbı hastanelerinden, çeşitli kurslardan ve yerel şifacılardan öğrenmiş olduğu yöntemleri şu anda Türkiye’de öğretmektedir. Özellikle Çin Ayak Refleksolojisini,Geleneksel Çin Tıbbı hastanelerinde uygulandığı şekli ile öğretmektedir. Eğitimin ve kurs materyallerinin Türkçe oluşu, herkese uygun ödeme koşulları ve esnek zamanlama seçenekleri bu eğitimi herkes için bulunmaz bir fırsat haline getirmiştir.

Sağlığını korumak ve rahatlamak isteyen herkes Çin Ayak Refleksolojisini deneyebilir ve bu deneyimi sonucunda sayısız sağlık yararı elde eder. Ayrıca kronik rahatsızlıkları olan insanlar tedavilerine destek olarak Çin Ayak Reflkesolojisinden çeşitli yararlar sağlayabilirler.

Sağlık personelleri, masör ve masözler ve ayrıca holistik sağlık yöntemleri ile ilgilenen herkes bu eğitime katılabilir. 

Rahatlama ve Genel Sağlık İçin Çin Ayak Refleksolojisi Eğitimi (Eğitim Süresi 30 Saattir)

  • Eğitim öncesi çalışma materyallerinin öğrenciye teslimi
  • Temel Kavramların ve teorilerin açıklaması
  • Ayakaltında ve üstünde bulunan refleks noktalarının yerlerinin öğrenilmesi
  • Refleks noktalarını uyaran manipülasyonların ve uygulama sıralamasının öğrenilmesi
  • Yardımcı aletlerin kullanılmasının öğrenilmesi
  • Refleksoloji Seansın tamamının tatbik edilmesi ve
  • değişik kişiler üzerinde uygulamalar
  • Teorik ve pratik sınav

Ustalardan öğrenip, uygulayıcı olmak için hazır mısın?

Çin Ayak Refleksolojisi

Ali Rıza Gözlüklüoğlu

Eğitmen

 Çin’de Geleneksel Çin Tıbbı eğitimleri aldım. Aldığım dersleri dört ana başlıkta toplayabiliriz: 1.Anmo veya Tuina. Bu uygulamalar masaj yada beden terapilerine benzer. 2. Akupunktur  3. Bitkisel Terapiler ve 4. Qigong Terapi

Ayrıca Tayland’ta yaşadığım dönemde Geleneksel Thai Tıbbı’nı ve Thai Masajını öğrendim. Bununla beraber yerel şifacıların olağan üstü bilgileri ve kabiliyetleri beni çok etkilediği için Myanmar, Kamboçya, Lao, Malezya, Tayvan gibi ülkelerde yerel şifacılardan birçok eğitim aldım. 

Eğitim saatleri dışında bol pratik şansı

İstanbul Healing Academy öğrencileri, belirli zamanlarda Akademi’de buluşarak birbirleriye bol pratik yaparlar