Aneesha Dillon ile Energy is Delight

Aneesha Dillon ile Energy is Delight

Yaşam enerjisinin bedenden akışı, biz ona “Evet” dediğimizde çok keyifli bir hal alır.  İnsan enerjisinin; en dünyevi hayvan içgüdülerinden, ruhun en ince titreşimlerine kadar geniş bir ifade yelpazesi vardır. Tüm bu nitelikler beden aracılığıyla deneyimlenir ve bedenin canlılığı sayesinde içsel duygulara duyarlı hale gelebiliriz. Bedenlerimiz hareket etmeyi, dans etmeyi, nefes almayı, hissetmeyi, haz almayı ve şarkı söylemeyi sever. Ancak yaratıcı enerjilerimizin tadını özgürce çıkarabildiğimizde ve ifade edebildiğimizde gerçek neşe, zevk ve mutluluk duygularına açılabiliriz.

Bu grupta, bedeni bir araç olarak kullanarak, çeşitli Batı ve Doğu uygulamaları ve meditasyonları yolu ile duygu niteliklerimizi geliştireceğiz.  Aktif meditasyon, hareket, Neo-Reichian nefesi ve dansı kullanarak bedenlerimizdeki blokajları serbest bırakarak daha derin, neşeli bir yaşam enerjisi akışına açılacağız. Sürecin ilk adımları, gevşememizi ve içsel canlılığı hissetmemizi engelleyen vücuttaki eski gerginlik, tutma ve kontrol kalıplarını açmaya odaklanacaktır.

 

“Meditasyon normalde sanıldığı kadar ciddi bir şey değildir; o bir şarkıdır, o bir danstır, o bir kutlamadır.

“Burada meditasyonun en derin özüne gidebileceğiniz ve aynı zamanda kutlamaya hazır olabileceğiniz bir durum yaratıyoruz. O zaman sessiz ve mutlu olacaksınız. Sessizleşeceksin ve sessizliğini bir sevinç kaplayacak.”  Osho

 

Yavaş yavaş yaşam enerjisinin akışı içimizde genişledikçe ve meditasyonumuz derinleştikçe, daha büyük enerji alanıyla uyumlanırız.  Dans, nefes ve yaratıcı ifade yoluyla, çocukken olduğumuz gibi spontanlığımızı ve doğal halimizi tekrar keşfedeceğiz. Bedenin titreşen canlılığı sayesinde içsel sessizlik, huzur ve rahatlama özümüzü yeniden keşfedebiliriz. Böylece hayat bir kutlamaya ve zevke dönüşür!  

• Çalışma dili İngilizce olup Türkçe tercüme yapılacaktır.
• Çalışma herkese açıktır. Bedeni ile yeni çalışmaya başlayanlara beden, terapi ve meditasyon sinerjisini hissetmeleri fırsatını sunmaktadır. Daha öncesinde beden çalışması yapmış olan katılımcılar ise benlikleriyle daha derinden tekrar bağlantı kurarak bedenlerini canlandırmayı deneyimleyeceklerdir.

Tarih : 18-22 Ekim
Saatler: Başlangıç 18 Ekim Çarşamba 10:00
Bitiş: 22 Ekim Pazar 17:00
Diğer günler çalışma saatleri : 07:00 – 23:00

Yer : Istanbul Retreat – Beykoz – İstanbul
info: pulsationturkiye@yahoo.com

Workshop ücreti: 15 Eylül’e kadar erken kayıt indirimli 475 Euro 
15 Eylül’den sonra 550 Euro

Workshop konaklamalıdır.  Workshop ücretine ek olarak seçtiğiniz oda tipine göre konaklama ücreti eklenecektir. Konaklama ücretleri aşağıda kayıt formunda belirtilmiştir.

Aneesha Dillon

Aneesha, Neo-Reichian beden ve nefes çalışmasının meditasyonla buluşması olan Osho Pulsation’ın yaratıcısıdır. Pulsation methodundan sonra bedenin doğal zevk ve neşe kapasitesinden yola çıkarak, ruhun genişleme & dinginlik arzusunu da içeren Tantric Pulsation çalışmasını da geliştirmiştir.

İlk olarak Radix Enstitüsü’nde Charles Kelley ile Neo-Reichian eğitimi alarak başladığı yolculuğu, 1976’da Hintli mistik Osho ile tanışmak için Hindistan’a gitmesi ile devam etmiştir. Osho’nun çalışmalarıyla olan uzun süreli birlikteliği sayesinde, insanın büyümesi ve iç keşfi için Doğu ve Batı tekniklerinin benzersiz bir sentezini geliştirerek Pulsation methodu yaratmıştır.

Aneesha son 40 yılda, popüler atölye çalışmaları, eğitimleri ve bireysel seansları aracılığıyla tüm dünyada binlerce insanın yaşamının değişmesine yardımcı oldu.

Dünyanın dört bir yanından yüzlerce insanı bu işi yapmaları için eğitmiş, onların kendi hayatlarını dönüştürmelerine ve insanlarla yaptıkları işlere duygusal ifade konusunda daha derin bir anlayış kazandırmalarına yardımcı olmuştur.

Dünyanın çeşitli yerlerinde eğitim ve atölye çalışmalarına halen devam etmektedir. Yayınlanmış “Tantric Pulsation” adlı bir kitabı bulunmaktadır.